Úvod arrow News

News

Image

 

Tanečníci SDT v súčasnosti intenzívne pripravuje novú tanečno-rytmickú show, ktorú najlepšie vystihnú slová ako pohyb, jedinečnosť, vzrušenie a zábava. Podmanivá a nápaditá show je plná neočakavaných prvkov ktorá uchváti rýchlosťou a virtuozitou tanečných šialencov rytmu.


GASP 3 nesie špecifický rukopis Jána Ďurovčíka a nadväzuje na najúspešnesiu sériu tanečných predstavení na Slovensku – GASP a GASP 2.


V novom predstavení dochádza k prepojeniu klasických a netradičných foriem tanca s nábojom humoru a prvkami folklóru. Nosným pilierom predstavenia je rytmika a prekvapenie, ktoré "šialenci rymtu" udržiavajú pomocou nekonvečných "hudobných" nástrojov. Prekvepanie by však nebolo ak by sme o ňom hovorili skôr, ako ho diváci budú mať možnosť na vlastnej koži zažiť.


Náročné tanečno-rytmické predstavenie naštudujú výborní tanečnici Slovenskeho Divadla Tanca – ako Ivan Martiš, Marianna Pauliková, Silvia Belákova, Ladislav Cmorej, Viera Bieliková, Filip Takáč, – ktorích ste mali možnosť vidieť v našich dielach ako Carmen, Vták Ohnivák, ….na vaše hroby a v ďalších úspešnych tituloch.


Choreograf Ján Ďurovčík sa dielom GASP 3 po piatich umeleckých rokoch, v ktorých sa venoval dielam ako Vták Ohnivák alebo Carmen – vracia k ľahšiemu žánru, ktorý je určený pre každého diváka bez rozdielu veku, vzdelania alebo povolania. GASP 3 je určení divákom, ktorí sú unavení spoločenskými problémami, denno-dennou rutinou a žiada sa im na chvíľu uniknúť a príjemne sa zabaviť. Dielo GASP 3 im však ponúka aj element zábavy a vzrušenia spojený v jednoduchosti našej prozaickej povahy s ľahkým príbehom o ľudskej sile a možnostiach, ktoré sú skryté v našom jemnejšom pohlaví.

 

Premiéra nového titulu sa uskutoční 5. mája 2011 v Heineken Tower Stage v Bratislave